Date: 13th Dec 2018
L&DCC is not responsible for Third Party websites

SATURDAYS FIXTURES and UMPIRES

Date: 8th June 2018

plus Sunday and midweek cup action

 

Date Start Time Division Teams Umpire 1 Umpire 2
           
9th June 13:00 L&DCC Premier Division Bootle vs Colwyn Bay Peter Crook Karl Skelton
9th June 13:00 L&DCC Premier Division Highfield vs Formby Stephen Fildes Dave Wood
9th June 13:00 L&DCC Premier Division Leigh vs Ormskirk Rob Jansen Dave Smith
9th June 13:00 L&DCC Premier Division New Brighton vs Lytham Ian Laurence Craig Parkinson
9th June 13:00 L&DCC Premier Division Northern vs Rainhill Roger Eagles Chris Spencer
9th June 13:00 L&DCC Premier Division Rainford vs Wallasey John Farrell Lol Watts
           
9th June 13:00 L&DCC Division 1 Ainsdale vs Newton le Willows Chris Coxhead Les Knowles
9th June 13:00 L&DCC Division 1 Birkenhead Park vs Prestatyn Martin Seward Howard Taylor
9th June 13:00 L&DCC Division 1 Burscough vs Southport & Birkdale Steve Edwards Bernard Teebay
9th June 13:00 L&DCC Division 1 Liverpool vs Sefton Park Dave Laybourne John Sharples
9th June 13:00 L&DCC Division 1 Orrell Red Triangle vs Fleetwood Hesketh Phil Ascroft Ian Craven
9th June 13:00 L&DCC Division 1 Wigan vs Wavertree - at Wavertree CC John Williams Norman Edwards
           
9th June 13:00 L&DCC Division 2 Alder vs Old Xaverians Jez Clein TBA
9th June 13:00 L&DCC Division 2 Caldy vs Hightown St Marys Eric Hadfield Dave Scrutton
9th June 13:00 L&DCC Division 2 Parkfield Liscard vs Sutton Arthur Ashley Ron Morris
9th June 13:00 L&DCC Division 2 Southport Trinity vs Northop Hall Ian Greene John Pearson
9th June 13:00 L&DCC Division 2 St Helens Town vs Maghull Barry Evans Gareth Townsend
               
10/06/2018 13:00 Ray Tyler 2nd Round Fleetwood Hesketh Spring View Halewood David PEARSON John **Note new date**
10/06/2018 13:00 Ray Digman 1st Round New Brighton Colwyn Bay DUNN Chris LAYBOURNE, David. ** Note new date**  
10/6/2018 13:00 Ray Digman 1st Round Formby Wallasey CLEIN Jeremy GALBRAITH Neil **Note new date***
10/6/2018 14:00 Under 12 Rep Liverpool DCC under 12 Palace Shield under 12 TEEBAY Berand ASHLEY Arthur Venue Northern
               
14/06/2018 18:00 ECB T20 Ormskirk Rainhill LAURENCE Ian TBC  
               
15/06/2018 18:00 ECB t20 Wallasey New Brighton FILDES Stephen DUNN Chris Replay

 

Back to top