Date: 15th Jun 2024
L&DCC is not responsible for Third Party websites

INTERLEAGUE U11 12 13 14 15 SQUADS CONFIRMED

Date: 20th May 2024

INTERLEAGUE U11 12 13 14 15 SQUADS CONFIRMED

4 teams in Action 27/28 May

First round of Interleague matches this BH weekend:

Monday 27 May U11 v GMCL at Northern (pitch 3) 10.45

Monday 27 May U13 v GMCL at Whalley Range CC 10.45

Tuesday 28 May U12 v Lancs Foundation X1 - venue tbc 10.45

Tuesday 28 May  U15  v  GMCL at Bootle X1- 10.45

U11 Squad    

Rai Haris Ahmed ( Sefton Park) George Armstrong (Ormskirk ) Ehaan Awais (Sefton Park) Harishi Borad ( Wavertree) Alex Barr (Formby ) Albert Faulkner (Wavertree) Fraser Kenrick                ( Southport Trinity) Tom Landano ( Birkenhead Park) Otto Mitchell (Hightown SM ) Louis O’Connor ( Formby) Tom Prytherch ( Ormskirk0 Tristan Rohrer (Oxton) Freddie Williams ( Birkenhead Park) Oliver Crofton  ( Birkenhead Park Cheshire County U11).

Manager/Coach Tim McKiernan                                                                                                                                                 

U12  Squad           

Joel Babu ( Sefton Park)  Krikith Bavikatte (Oxton) Max Eaton (Rainford) Joe Guy (Formby) Aydin Hussain( Liverpool)  William Jenkins (Ormskirk) Noah Jolley ( Liverpool) Joshua Knox ( Liverpool) Nikhil Kutty( Northern); Ayaan Maheshwari( Rainhill)  Zac Shillinglaw (Oxton) Gabe Williams ( Birkenhead Park) Harry Yates(Northern) Adrian Giby ( Wavertree Lancs County u12) Niket Mehta ( Wavertree Lancs County u12)

Manager/Coach John Williams  

U13 Squad

James Barlow (Oxton) Caleb Bradley(Oxton) Jacob Buck (Southport Trinity) Josh Foster (Southport and Birkdale) Keshav Harare (Northern) Seth Higgins (Ormskirk) Josh Hine                                    ( Southport and Birkdale ) Lewis Kenrick (Southport Trinity) Ben Lester ( Sefton Park) Abhiraj Menon (Wavertree) James Miles (Irby) William Murphy (Caldy) Arjun Nayak (Irby) Aaron Pickard ( Hightown SM) Kieran Williams (Wallasey) Ted Briggs (Oxton Cheshire County u13) Finn Millar ( Rainhill Lancs County u13) Caleb Slater (Hightown SM Lancs County u13)

Manager/Coach Taylor Campbell

 U14 Squad

Zak Ahmad (Liverpool) Kamran Baig (Liverpool) Isaac Bradley (Oxton) Vedu Garikipati (Liverpool) Louie Finnegan (Liverpool) Will Heyes (Ormskirk) Athava Jha  (Liverpool) Ryan Kennedy (Formby) Nathan Lawler (Rainhill) Matthew Lynds (New Brighton) Shiv Malhotra (Oxton)  Charlie McPhee (Northern) Will Miles (Irby) Cameron Moore (Northern) Nehan Saqib (Wavertree) Aiden Wright (Liverpool)

Manager/Coach Matt Lawler

 U15 Squad

Nikhil Bhatnagar (Hightown St Marys) Finlay Dean (Oxton) Lewis Duncan-Brown (Bootle) Tom Gallagher (Liverpool)  Harry Graham (Ormskirk) Diego Hadwin (Formby) Raeed Haque (Southport and Birkdale) Adam Knox (Liverpool) Alex McElroy (Wavertree) Finn Mitchell (Hightown St Marys)   Oliver Sidaway (Liverpool) William Rice (Northern)  Shivy Gautam ( Northern Lancs County u14) Sandy McEwan ( Northern Lancs County u15). Sarhad Rustom (Sefton Park Lancs County u14)

Manager/Coach Martin Sidaway 

 

 

Back to top